Ana içeriğe atla

Üniversitemiz ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi iş birliğinde 28-29-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Kuşadası’nda düzenlenen “ICOAEF’18 IV. International Conference on Applied Economics and Finance & Extended with Social Sciences” konferansı başarıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ana sponsorluğundaki konferansa Bandırma Belediyesi de destek verdi.

ICOAEF’18 Konferansı’nın açılış konuşmalarını sırasıyla konferans düzenleme kurulu başkanı Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Darıcı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alparslan Serel ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Barca yaptılar.

Açılış konuşmalarının ardından, moderatörlüğünü Kıbrıs Lefke Üniversitesi’nden Doç. Dr. Derviş Kırıkkaleli’nin yaptığı açılış oturumunda, Bank of Italy’den Dr. Stefano Siviero “Avrupa Birliği ve Para Politikası” ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nden Prof. Dr. Erdoğan Koç ise “Indeksli Dergilerde Makale Yayınlanması ile İlgili İpuçları” başlıklı konuşmalarını sundular. 

ICOAEF’18 Konferansı'nda İngiltere, Polonya, Hindistan, Pakistan, Fas, Cezayir, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Çin, KKTC, Endonezya, Malezya, Nijerya, Güney Afrika, Tayland, Yemen, Fransa, Tacikistan ve Türkmenistan gibi farklı ülkelerden katılımcılar da yer aldı. Konferansta, iki gün boyunca 270 bildirinin yanı sıra 76 adet uzaktan (virtual) sunum gerçekleştirildi. 45 yabancı üniversiteden toplam 105 yabancı bildiri sunuldu. İki oturum salonundaki tüm sunumlar canlı olarak konferansın YouTube kanalında yayınlandı.

Tarih
04/12/2018, Salı , 11:50:00